Letní škola

MUDRstart - Letní školaUvažuješ o studiu medicíny? Zajímá Tě, jak se na přijímačky připravit a ve kterých tématech ještě zabrat? Užij si s námi týden prázdnin v letní škole! Kurzy probíhají v ČR i na Slovensku. 

Podrobný harmonogram s místem konání zasíláme vždy v týdnu před začátkem daného termínu letní školy.

Během nadcházejících letních prázdnin, tedy v průběhu července a srpna 2024, budeme spouštět další ročník letní školy pro studenty středních škol o celkové časové dotaci 30 akademických hodin. Kurz přes letní prázdniny je určen především pro středoškoláky, kteří se chtějí hlásit na lékařské fakulty. Poznatky získané v letní škole ale uplatní student na kterékoliv lékařské, farmaceutické či veterinární fakultě v rámci ČR a Slovenska. 

Teoretická i praktická výuka v letní škole je členěna do 4 bloků zaměřujících se na probrání a pochopení souvislostí z biologie, biochemiefyziky a tzv. měkkých dovedností (příprava na pohovor, jak se správně učit atp.) a jejich praktické ověření a procvičení pomocí pracovních listů. V kurzu se potkáte s česky i slovensky mluvícími lektory, kteří jsou buď studenty medicíny nebo příbuzných oborů a předmětů nutných pro zvládnutí přijímacího řízení. Ke konci kurzu student celou látku může shrnout v hromadných přijímačkách nanečisto a porovnat tak síly s ostatními studenty.

Ke kurzu student dostane přístup do našeho e-learningu, kde nalezne všechny materiály, které ke studiu potřebuje. Student dostane také slevu na naše workshopy a přijímačky nanečisto, které během tohoto školního roku budeme pořádat. Slevu je možné uplatit po uhrazení celkové částky za celoroční přípravný kurz.

Aktuální termíny

Proč přijít?

Přečtěte si, co o nás napsali naši spokojení studenti.

Základní informace

Naše letní škola je založená na probírání těch nejdůležitějších kapitol ze stěžejních předmětů, které se Vám budou hodit na přijímačky a k ucelení představy o požadavcích na medicínu a příbuzné obory.

Pokud využijete naší letní školu pro středoškoláky, proberete stěžejní témata z fyziky, chemie a biologie spolu s jejich medicínskými aplikacemi a využitím na přijímačky.

Pokud již patříte mezi čerstvé prváky – mediky, budete se v letní škole pro mediky věnovat základům anatomie, lékařské terminologie, lékařské biologii i histologii.